بهره برداری از اولین هنرستان هوشمند (نقش و نگار) با هدف کار آفرینی

برای اولین بار در رشت هنرستان کار و دانش دختران (نقش و نگار) با هدف آموزش تخصصی رشته های شغلی مختلفی آغاز به کار کرد.نسیم رضاپور مدیر و موسس هنرستان نفش و نگار  در مصاحبه با خبرنگار پگاه اعلام کرد: این هنرستان با هدف کارآفرینی  در سال حمایت از تولید ملی برای اولین بار به عنوان هنرستان هوشمند دایر و راه اندازی شده مه  شامل 12 کارگاه از قبیل  طراحی مد و لباس عکاسی دیجیتال ، معماری، صنایع دستی ، گرافیک کامپیوتری، طراحی صفحات وب ؛ آشپزی و شیرینی پزی و نظایر آن است.

مدیر هنرستان نقش و نگار ظرفیت پذیرش هنرستان  را 120 کارآموز اعلام کرد و افزود ؛ این کارآموزان دروس عمومی را در هنرستان پاس میکنند و تعدادی که اکنون در این مجموعه  حضور دارند ؛ بچه های برون سپار محسوب می شوند که وابسته به واحد آموزشگاه این محتمغ هستند وی افزود واحد آموزشی این مجتمع هستند  وی افزود واحد آموزشی این  مجتمع  از سال ها قبل در نمایشگاه ها و دیگر  فضا های مرتبط با کارآفرینی  حضور فعال داشته است.

نسیم رضاپور با بیان اینکه مدرسان هنرستان عمدتا از اساتید دانشگاه و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط هستند، اظهار کرد : از نیرو های متخصص با درجات تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری برای آموزش کارآموزان بهره میگیریم.
مدیر هنرستان نقش نگار با بیان اینکه تمامی هزینه های احداث ، تجهیز و راه اندازی هنرستان از منابع سرمایه گذاری شخصی تامین و پرداخت شده ؛ تصریح کرد : با توجه به اهداف کارآفرینی این هنرستان؛ حمایت دولت از این مجموعه ضروری است.

وی گفت : این مجموعه در سال حمایت از تولید ایرانی به بهره برداری رسیده و معتقدیم؛ چنانچه بچه ها از پایه و به صورت تخصصی در هر رشته آموزش ببینند و بیاموزند که چگونه بازاریابی و برندسازی کنند، در آینده به تولید کنندگان کارآمدی تبدیل خواهند شد.

نسیم رضاپور آنگاه خطاب به اولیا و مربیان و مسئولان آموزشی اظهار کرد : در انتخاب رشته ، ذوغ، استعداد فرزندان و همچنین نیاز های جامعه را مد نظر داشته . در کشوری های پیشرفته صنعتی دنیا. رشته های کارو دانش از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار بوده و موزد توجه حدی اولیا دانش آموزان و مربیان آموزشی قرار دارد. این در حالیست که در کشور ما اولیا بیشتر تمایل به تحصیل فرزندان خود در رشته های تحربی و ریاضی دارند در حالی که باید استعداد و ذوق فرزندان را مورد توجه قرار داد و اینکه حامعه ظرفیت مشخص برای پذیرش پزشک و مشفل دولتی و مشافل دیگر از جمله خیاطی و طراحی و صنایع دستی و رشته های شغلی فنی و نظایر آن هم از نیاز های ضزوزی هر جامعه ای محسوب میشود